توليد محتوای ویدئویی و تأثير آن بر مشتری

بدون دیدگاه

همه‌ی ما می‌دانیم که تولید محتوا روش‌های متفاوتی دارد اما در این میان محتواهای ویدئویی و بازاریابی از طریق این نوع محتوا روشی قدرتمند برای ارتباط با مخاطب و رشد کسب و کارها به حساب می‌آید. در این مقااله به بررسی نیاز به تولید محتواي ويديويي ، راه‌های تولید آن و مؤثرترین آن‌ها می‌پردازیم.

محتواها پل ارتباطی میان کسب و کارها و مخاطب‌ها

ارتباط با مشتری از ارکان‌های اساسی در کسب و کارها است. ارتباط مؤثر و کارآمد به معنی توانایی انتقال درست اطلاعات است. در مفهوم ارتباطات، مهارت ما به انتقال کلامی اطلاعات و غیر کلامی اطلاعات تقسیم می‌شود. هر قدر این انتقال پیام بهتر صورت پذیرد و ارتباط بهتری شکل گیرد، روابط پایدارتر و قوی‌تری ساخته خواهد شد. پس برای داشتن مشتریان وفادار برای کسب و کارمان باید ارتباطی مؤثر و محکم با آن‌ها داشته باشیم.

قدم اول در برقراری ارتباط و ساخت مشتری وفادار

قدم اول در ارتباط برقرار کردن شناخت است. یعنی اینکه مشتریان خود را به خوبی بشنویم، ببینیم، خواست‌ها و نیازهایشان را درک کنیم، سلیقه‌هایشان را بشناسیم و …. . سپس بر اساس همین بهترین راه را برای رساندن پیام و اطلاعات    به مخاطب انتخاب کنیم.

کلمات تنها توانایی انتقال بخشی از مفهوم مورد نظر ما را دارند و بخش بزرگی از اطلاعات از طریق لحن و زبان بدن منتقل می‌شود. با توجه به آنچه تا کنون گفتیم، می‌خواهیم ببینیم که چه محتوایی باید برای مخاطب‌هایمان تولید کنیم تا بتوانیم بهترین ارتباط را میان خود و آن‌ها بسازیم و آن‌ها را  به مشتریان وفادار خود تبدیل کنیم.

چطور محتوا بر علیه شما عمل می‌کند

بگذارید با مثال فهم این موضوع را برایتان ساده‌تر کنیم. حتماً برای شما هم پیش آمده که برای مثال به دوست خود پیامی به شوخی فرستاده باشید و او ناراحت شده باشد. شما هم شروع می‌کنید به توضیح این مسئله که منظور من این نبود و آن نبود، داشتم شوخی می‌کردم، لحنم در پیام مشخص نیست و … . یکی از مسئله‌هایی که در انتقال اطلاعات متنی ممکن است پیش بیاد، همین سوءتفاهم‌ها است چرا که همانطور که گفتیم تنها بخشی از پیام از طریق کلام منتقل می‌شود.

در نتیجه بهتر است پیام خود را به گونه‌ای منتقل کنیم که از این سوءتفاهم‌ها دوری کنیم. زیرا رفع سوءتفاهم کار آسانی نیست.

توليد محتوای ویدئویی : بهترین نوع محتوا

بازاریابی محتوایی سال‌ها است که مورد توجه کسب و کارها است و از آن برای برقراری ارتباط با مخاطبان خود استفاده می‌کنند. اما بهترین نوع محتوا، در واقع مؤثرترین نوع آن همان محتوایی است که بیشترین پیام را منتقل می‌کند و از سوءتفاهمات دوری می‌کند.

با انواع محتوا آشنا هستیم: محتواهای متنی، صوتی و تصویری. انتقال پیام تنها از طریق کلام اثرگذاری کمتری دارد، از طریق صوت اثرگذاری بیشتر می‌شود و اما از طریق ویدئویی بیشترین تأثیر را بر مخاطب‌هایمان خواهیم گذاشت. چرا که هم کلام و در واقع متن در آن وجود دارد، صوت داریم و در آخر زبان بدن و این کامل‌ترین نوع ارتباط است.

ضمن اینکه با توجه به اینکه گفتیم پس از شناخت مخاطب باید راهکار را انتخاب کرد، نباید فراموش کرد مخاطب‌های امروزی محتواهای ویدئویی را از هر نوع محتوای دیگری بیشتر می‌پسندند.

تولید محتواي ويديويي ترکیبی از تصاویر، حرکات و صداها هستند و امکان ایجاد ارتباطی عمیق‌تر و معنادارتر را فراهم می‌کنند. در مقایشه با دیگر محتواها، محتواهای ویدئویی بیشترین درگیری را با مخاطب ایجاد می‌کنند.

سخن آخر

فرقی نمی‌کند چه کسب و کاری دارید، برای بقای کسب و کار خود باید با مشتری‌های خود ارتباط برقرار کنید. اینکه چه روشی را برای برقراری این ارتباط انتخاب می‌کنید، بستگی به شما دارد اما افراد هوشمند و در جستجوی موفقیت هیچگاه مطالب این مقاله را نادیده نمی‌گیرند و با کمی تأمل درمی‌یابند که آنچه گفته شد، راز پیشرفت و ماندگاری کسب و کار شما است.

نوشتهٔ پیشین
نکاتی ضروری برای تولید فیلم آموزشی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست